CETky K8 - poklad pro Geocaching

     Zdravím všechny Kačery, Kačerky a Kačátka,

aktivně jsem se Geocachingu začal věnovat v květnu 2012 a jak jsem tak procházel keše, zjistil jsem, že původní myšlenka - úschova pokladu - se trochu vytratila. Schránky jsou plné (kinder)hraček (často nějak poškozené, že už ani nedělají co mají) a vyjímečně nějaké to CWG. Skoro častěji narazím na nějaký TravelBug, než na nějaký zajímavý „cenný“ předmět. A přitom jsem viděl hodně relativně velkých a bezpečných schránek, kde by mohla být celá řada různých zajímavých pokladů.

     Takže jsem jsem si řekl, že se pokusím o oživení myšlenky „cenného“ pokladu nalezeného ve schránce, a vytvořil jsem si CETky, jejichž cílem je obohatit keše a přitáhnout do nich „cenné“ předměty na výměnu. Chápu, že (kinder)hračky mají v keškách také svoje místo, neboť na lov se často vydávají celé georodinky včetně Káčatek (i náš případ), ale je smutné, když keš nic jiného neobsahuje - nebo dokonce neobsahuje vůbec nic, to se v ní asi pravidla výměny moc nedodržovala. A asi neuškodí si je připomenout. Jsem toho názoru, že Káčátka si mají měnit hračky a jiné pro ně „zajímavé“ předměty a Kačeři a Kačerky by si zase měli měnit něco pro ně „zajímavého“ (přeci jen dospělých sběratelů kinderhraček není mnoho a ti si svoje sbírky asi rozšiřují jiným způsobem, než vybíráním kešek, kde ty hračky jsou častou poškozené či neúplné).

    Prosím, najdete-li CETku K8, měňte jí podle následujícíh pravidel, které vycházejí z toho, že jedna moje CETka stojí jako 5 CWG:
  1. CETku měňte jen za obdobně hodnotné dárky, rozhodně jí neměňte za dětské (kinder)hračky - ty ať si mění Káčátka zase za jiné hračky (kinder, magnetky, karty, samolepky, bužírky atd...).
  2. Pokud CETku najdete ve schránce, kam se nic jiného nevejde (nevejde se do ní ani jedno CWG), pak si jí nálezce může vzít bez náhrady. Je to moje pozornost keši, která se mi hodně líbila a většinou to bude překvapení pro nálezce, neboť nepředpokládal, že by zde mohlo být něco na výměnu s ohledem na velikost schránky.
  3. Pokud CETku najdete v malé schránce, kam se vejde jen několik málo CWG, pak jí můžete vyměnit minimálně za dvě CWG.
  4. Pokud CETku najdete ve větší schránce, pak jí můžete vyměnit minimálně za tři CWG.
  5. Máte na výměnu něco jiného, než CWG? Pak vaše směna je velmi vítaná a nechám to na vás, jak si svůj(e) předmět(y) ceníte - porovnání s CWG zde máte, ale stále platí bod 1. a obecná pravidla výměny v geocachingu.

     A pokud by se někdo chtěl přidat k mé myšlence a chtěl by si vytvořit také nějakou CETku, nechť tak učiní, na tvaru, velikosti, materiálu mi nezáleží, stačí když na ní napíše CET (případně to rozepíše celé) a já pak zde mohu postupně zveřejňovat seznam existujících CETek. Byl bych pouze rád, kdyby cena byla alespoň 3 CWG a CETka byla pokud možno jedinečná a nekopírovala již něco existujícího.

Přeji vám úspěšný lov a do budoucna spousty zajímavých pokladů nalezených v keškách
S pozdravem K8 & family

stat bar K8

logo K8