No: 1102 aa - Kostely sv. Kateřiny a sv. Ludmily Tetín

GPS (WGS-84) : s.š.49° 56´ 56.71˝ v.d.14° 06´ 9.80˝

„Zlaté místo“

Kategorie : BEROUNKA
Okres : Beroun
Dne 9.8.2018 měli známku

Katalog TZ - hnědé stránky: strana 138/6


Prodejní místa :

Další odkazy na místo
nebo jeho okolí
Oficiální stránky

Všechny odkazy se otevírají v novém okně, takže nepotřebné zavírejte


Poznámky sběratelů k tomuto známkovému místu
Idylická vesnička s malým muzeem, které slouží zároveň jako infocentrum, třemi kostely a četnými vyhlídkami na Berounku v okolí.
Známka zakoupena v sobotu dopoledne v muzeu. Otevřeno od března do října o víkendech. Muzeum malé, ale hezké. Když jsme pak dorazili ke kostelům, z fary vyšla průvodkyně a sama nám nabídla prohlídku všech tří tetínských svatostánků. Neodmítli jsme a nelitujeme. Posledním navštíveným místem bylo tetínské hradiště s úžasným výhledem na Berounku.
2.5.2008 20:48
Muzeum, OÚ a hospoda zavřené, v potravinách nemají, takže dnes nedostupná.
30.4.2007 8:42
Mají zde pěkné muzeum, pustí vám i mluvené slovo k dějinám Tetína a jednotlivým vitrínám... známku v muzeu měli i pěkné razítko... pokud zazvoníte na faře a budete mít štěstí, provede vás po Tetíne jedna místní babička, která moc hezky vypráví o všem, co je na Tětíně k vidění, projdete s ní všechny 3 tetínské kostely a zavede Vás i na hrad, kam můžete zajít ale i sami a rozhodně ho nevynechte... z hradu sice moc nezůstalo, ale místo samo je úžasné, táhlá ostrožna, z jejíhož konce je nádherný rozhled do širokého okolí kolem řeky... byl jsem na Tetíně třikrát a vždycky tu bylo moc příjemně... moc lidí tu nebývá a je tu klid...
21.10.2006 21:07
ještě dosatek, prodejna Smíšené zboží přímo na náměstí je zrušená, ale TZ mají v samoobsluze (v sobotu má otevřeno do 11 hod.)směrem po silnici na Srbsko, z náměstí je to cca 200-300 metrů trochu dolů s kopce
21.10.2006 21:04
otevírací doba muzea je od poloviny října do poloviny března v sobotu a neděli od 10 hodin, za oknem je cedulka s tel. čísly, na kterých lze domluvit prohlídku, která v každém případě stojí za to, týká se to hlavně kostelů Sv. Ludmily a Sv. Kateřiny(toho obzvlášť)
3.5.2006 14:48 - black demon
TZ zakoupena v místním smíšeném zboží, jinak muzeum má otevřeno v SO+NE 9-17
9.4.2006 0:25
Procházka kolem torza hradu nad Berounkou je nádherná. Z obce dostatečně značeno. TZ mají v muzeu,které je v dubnu v sobotu a v neděli otevřeno do 17.00 hodin.
29.8.2005 11:57 - milan [strawberry@atlas.cz]
TZ mají na obecním úřadě. muzeum bylo zavřené i když mělo být otevřeno
Známku mají přes týden i v obchodu s potravinami,z náměstí směr Koněprusy, Korno.
19.6.2005 20:11 - Tomcat
Tohle místo je opravdu zlaté. Navštívili jsme muzeum, ale v 16:30 nikde nikdo. Chtěli jsme zavolat na číslo, které je napsané za oknem, když tu najednou nějaká paní mává a říká, že už jde (dobře to mají zřízené, nač sedět v muzeu, když venku je tak krásně a můžou tam kdykoliv zajít). Známek mají dost, paní nám řekla mnoho zajímavého o historii i současnosti Tetína. Dokonce je prý možné objednat si procházku v jekyních, které nejsou veřejnosti přístupné. To však nemáme ověřené v praxi. Výhledy na Berounku z hrádku jsou úchvatné.
14.5.2005 22:00 - granule [granule@volny.cz]
Potvrzuji minulé příspěvky, dnes se tam konal koncert, myslím, že to bylo ke 17O výročí složení písně Nad Berounkou pod Tetínem, nebo nějak tak, takže po skončení koncertu paní ráda prodala známky i krásné pohledy a pověděla i něco o obci.
22.4.2005 17:44 - Franta [DrsonF@seznam.cz]
Zakoupeno na OÚ:úřední hodiny Po 8-12 13-16
St 8-12 13-16.30
18.4.2005 0:59 - Jara [jara@sky.cz]
Krokova dcera Teta zde opravdu žila. Odpřísáhlo mi to několik místních starousedlíků. Takže žádná pověst, ale pravda pravdoucí :-)))
17.4.2005 23:51 - Jara [jara@sky.cz]
Moc se nám tu líbilo. Muzeum je malé, ale zajímavé. Mimo známky si můžete koupit i štítek na hůl. Paní, která nás po muzeu provázela věděla o Tetíně opravdu všechno. Prohlédli jsme si všechny 3 kostely i zbytky hradu. V obci jsou i ukazatele k památkám. Je vidět, že si zde turistů váží. Na zámku vedle muzea hraje každou celou hodinu zvonkohra píseň "Nad Berounkou pod Tetínem"
3.4.2005 15:03 - Badys [badys1@centrum.cz]
Sobota 2.4.05 ve 14.30 : muzeum zavřené. Telefon na pí Brejchovou nikdo nezvedá. Ptáme se na další prodejní místo - Galerii Tetín. Místní občan nás posílá do kostela sv. Jana Nepomuckého, který je však neprodyšně uzavřen. Hledáme pí Brejchovou. Její sousedka nám oznamuje, ze je v Jizerských horách a že klíče od muzea mají ještě na faře. Otevírá nám žena, která netuší kde klíče jsou a radí nám, ať přijedem příští neděli. Tak děkujeme.....
Podle některých pramenů původní dřevěný hrad kněžny Ludmily, která zde byla roku 921 zavražděna, v 11. a 12. století knížecí hrad. Jiné prameny posunují tento hrad západněji, mezi kostely sv. Ludmily a sv. Jana Nepomuckého. Kolem roku 1288, za Václava II., zde vznikl zděný hrad, roku 1321 sídlo královského lovčího. Od roku 1322 v držení Štěpána z Tetína a poté jeho synů. Zničen roku 1422 Pražany. Zřícenina v 19. století téměř celá odtěžena, zachovány zbytky zdí brány a paláce.
1.3.2005 8:40
Pokud budete na Tetíně, zajděte se podívat na zbytky hradu... JM o něm nepíše, takže nevím, jestli tam byl... Leckdo z turistů o něm neví, protože hrad je trochu schován, z náměstíčka mezi kostely se musíte proplést mezi domky až k úzké cestičce, která vede už na vlastní hradní ostroh, pěšinka se najednou zúží a vyjdete na ostroh nad Berounkou, kde stával hrádek, dnes už zde skoro nic nenajdete, musíte si představovat, je zde tuším lavička ke spočinutí... samo místo je ale úžasné, skvělý rozhled na Berounku a vzdálenější okolí, při pohledu dolů ze srázů se tají dech, pozor na děti !!! Ale určitě se zajděte podívat... já tam už byl třikrát a pokaždé se mne odtamtud nechtělo, jak tam bylo fajn...
1.3.2005 6:59 - JM [malyy@volny.cz]
Včera jsme byli první, kdo koupil v místě prodeje tuto TZ.
Do Tetína se nejlépe dostanete vlakem Praha-Plzeň do Berouna, od nádraží sporadicky jezdí linka BUS do centra Tetína. Pěšky je to kousek, ale letos je hodně sněhu.
V centru je malé muzeum, které o víkendu otevírá každou celou hodinu 10.00-16.00. Kdykoliv i mimo víkend doporučuji předem telefonickou dohodu (311 611 369 pí Brejchová).
Velkostatek je opravdu velký, alespoň soukromá budova v centru obce.
Dominantou obce jsou starý a nový kostel s „votivním“ křížem = námět na TZ.
Nějakou zavřenou galerii jsme minuli.
Přes údolí jsme se dostali ke KD v kterém sídlí OÚ. Velmi ochotný starosta a šikovná paní, jeho pravá ruka vám poskytnou úplné informace. V Po 8-12 a 13-16 hod, ve St 8-12 a 13-16.30 hod. Můžete se pokusit na (tel. 311 622 316) dohodnou i jiný termín návštěvy a koupě TZ. Zde můžete dohodnout i návštěvu muzea atd. Jste tu v centru dění obce.
Nabídnou vám Hrnečky s motivem Tetína, pohlednice, velké letecké fotky, brožury… razítko.
JM

Statistika prodeje známek v roce 2005

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2006

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2007

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2008

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2009

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2011

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2013

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2015

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2016

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2018

Měsíce v roce


Prosím, aktualizujte zde údaj, zda známku měli či neměli, co nejčastěji.
Toto zadání se projeví v záhlaví místa a ve statistice prodeje (čím víc údajů, tím přesnější bude graf).
Stačí zadat pouze den / měsíc a jestli známku měli či neměli (rok to doplní samo),
pokud zadáváte jiné než letošní datum, musíte zadat i rok tedy - den / mesic / rok.

Datum návštěvy : 


Do poznámky zapisujte nějaké zajímavější postřehy.
Poznámka typu "mají známku" je trochu zbytečná, k tomu slouží volba výše.
E-mail a jméno jsou nepovinné, kdo nechce, nemusí je vyplňovat.

Nová poznámka :
Jméno :   E-mail : 


Sem můžete zadat cenu, za kterou TZ prodávají, pokud je vyšší nebo nižší než 40 Kč.
Zadáním 40 Kč se zruší zobrazování informace o předražení či zlevnění.

Cena TZ : Kč   


Ohodnocená místa se zobrazí ve filtru „Zlatá místa“ nebo na „Černé listině“
hodnocení míst dobře zvažte, hodnocených míst by nemělo být mnoho (jen těch pár nejlepších a nejhorších).

Hodnocení místa : 


Tlačítkem Ulož se najednou uloží výše vyplněné údaje,
nemusíte vyplňovat vše, co nevyplníte, to se neuloží.


Technické připomínky a informace k českým TZ posílejte na k8@kreteni.cz
informace k ostatním státům můžete posílat Fredovi na adresu jardafredo (zavináč) gmail . com

Pokud jste se dostali na tuto stránku z nějakého vyhledávače,
tak správný vstup je ze stránky : http://k8.kreteni.eu/tz/