No: 189 aa - Pravčická brána

GPS (WGS-84) : s.š.50° 53´ 1.19˝ v.d.14° 16´ 52.81˝

Kategorie : NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Okres : Děčín
Dne 24.8.2020 měli známku

Katalog TZ - hnědé stránky: strana 24/5


Prodejní místa :

Další odkazy na místo
nebo jeho okolí
Oficiální stránky   www.pamatky.com  www.pamatky.com

Všechny odkazy se otevírají v novém okně, takže nepotřebné zavírejte


Poznámky sběratelů k tomuto známkovému místu
Nádherné místo a také v pátek dopoledne zde nebylo tolik lidí. K Pravčické bráně jsme došli z Mezní Louky, což se mi zdá jako lepší, i když delší cesta, než se škrábat kopcem s cestami plnými písku z Hřenska. Známka zakoupena v IC v Hřensku, ale měli ji také v IC na Mezní Louce a přímo pod Pravčickou bránou
Úžasný přírodní výtvor, bohužel v sezoně obležený davy turistů. Přístup na vyhlídky přes bránu se vstupným 75,- Kč. To by člověk i skousl, přístupové cesty, zábradlí a vyhlídkové plošiny je třeba udržovat a to něco stojí. Ale...
Uprostřed sezony by mohly fungovat alespoň dvě pokladny, u té jediné cca dvěstěhlavá fronta a čekání na vstup přes čtvrt hodiny. Až za bránou, tedy už v placeném prostoru, se nachází kiosek se suvnýry (v úterý zavřený!), kiosek s občerstvením (rovněž zavřený) a předražená samoobslužná restaurace Sokolí hnízdo (pivo za 40), kde prodávají dva mladí muži, kteří naprosto nestíhají, takže na pivo (i na cokoliv jiného) se čekalo v téměř půlhodinové frontě.
Domnívám se, že na tak významném místě by se při těch cenách mohlo o turisty starat trochu víc lidí, než jeden prodavač vstupenek a dva prodavači v bufetu.
5.10.2009 20:49 - Miska
mají :-))
5.10.2009 20:49 - Miska
mají :-))
2.6.2008 11:44 - lucka
jediný přístup k bráně přes chatu, ještě k tomu s otevírací dobou 10-18h(20 min jsme museli čekat, než otevřou),cena 75kč za osobu, zástupy Němcu a další pracení(vstup do soutěsek-20kč,lod 75kč) mě teda otrávil....jak vubec mužou znepřístupnit kus přírody a ještě za to vybírat takový nehorázný prachy???(a kam asi jdou) no děs...jednou stačilo, hl. že se z toho dělá takový boom...aspon že známky se dají sehnat teměř v každém IC..
TZ189 zakoupena v IC v Srbské Kamenici. Na Pravčické jsem byl naposledy loni a ty "prvomájové" průvody "takyturistů" plus tržní tvorba cen na Sokolím hnízdě mne moc nenadchly.
23.7.2007 8:49
Nemeli známku... v suvenýrech slečna rikala prede mnou jedné paní ve frontě, která chtěla známku na dopis: "Ještě že nechcete turistickou známku, tu my nemáme... a Češi jsou na to háklivý, když ji nemáme..." No tvarila se usmevne, ze jsem nabyl dojmu, ze ji to ani netrapi... jo kdyby tak znamku chteli Nemci, to by asi hned zaridila... takhle mne rekla, ze mne muze dat akorat razitko a ani nevedela, kdyze ty znamky zase budou... a vzhledem k tomu, ze v hotelu Klepáč měli taky vse vykoupeno, by jsem nadsen, kdyz jsem alespon v íčku v Hřensku tuto znamku sehnal, kde pan mel posledni 3... nechaou, ze v červenci v plné sezone maji nektera icka takovyto laxni pristup... pdobne ičko v Chribske a Srbske Kamenici, na obou mistech mne rekli, ze znamky nemaji a povzdechli si, ze znamky dostanou a behem dvou dnu je turisti vykoupej a ze zase nejsou... probuh kdyz vidí, jak to chodí, proc jich neobjednaji dostatecny pocet, do Chribske jsem jezdil obden a furt nic, jen rikali, ze zejtra urcite budou... to znamena, ze dycky dva dni jsou, pak se vyprodaj a ceka se x dni nez zase dojde nova varka... proc se nezasobej víc??? Pak se vymlouvaji na Rymarov, ze nedodava rychle, nebo ze nestiha apod... kdyby objednali dostatecny pocet vcas, byl by klid...
26.2.2006 19:21
pro nadsence GPS je presnejsi umisteni zde:
Loc:50° 53' 2" N, 14° 16' 53.42" E
31 07 05 Na tak krásném místě po dlouhém výstupu a zaplaceném vlezu nemají známku,s tím že "dělá je 1 člověk a ten nestíhá" co mají :předražené občerstvení,jinak ok.
24.7.2005 18:58 - Šlendrián
Souhlasím s tím,že 50 Kč za vstup do přírody je dost. Ale na druhou stranu i v soutěskách se platí za přívoz 50 Kč a například v Praze na Jindřišské věži (odkud toho zase tolik vidět není) se platí 60 Kč... Výhledy z vyhlídek, hlavně k severu, jsou uchvatné. Koukat se na tu nádheru jsem vydržel hodně dlouho...
1.7.2005 11:09 - Zdena
Všechny ceny se oproti roku 2003 výrazně zvýšily, buďte připraveni. Zdraví Zdena
15.7.2004 8:05 - Jitule [jitule@wo.cz]
Známka koupena u Klepáče, protože Pravčickou zavírají kolem šesté večer. Nechápu, proč. Že zavřou chatu, restauraci nebo boudu, to beru. Ale jak si může někdo dovolit zavřít a znepřístupnit část přírody kvůli nějaké zavírací době chaty!?! U Pravčické totiž zbudovali jediný přístup právě přes chatu Sokolí hnízdo. Takže když tam navečer dorazíte s tím, že by jste chtěli nafotit nějaké fotečky se západem slunce a je po zavírací době, tak tam stojíte jak trubky pod Bránou a supíte vzteky. Pokud někdo víte o nějakém tajném vlezu, dejte prosím vědět. Díky, moc předem.
TZ mají i v hotelu Klepáč v Hřensku. Teď v zimě nikdo v boudičkách u vstupu není, platí se až v restauraci. Ovšem 13 Kč za pohled, když už chtěj zaplatit i za vstup, to vážně přepískli...
18.8.2003 9:33 - alex [akrenke@centrum.cz]
Myslím že to vstupné není až tak velké. A moc se nám tam líbilo.
22.7.2003 11:07
Souhlasím, pohledy za 13 Kč to je síla. A ještě že jsem byl psychicky připraven na to vstupné, za chvíli se snad bude platit i za vstup do lesa.
7.7.2003 11:48
TZ je snad jedinné v IC co prodávají za běžnou cenu - 20 Kč. Ostatní předraženo až hrůza. JU
24.6.2003 18:22
14.6.2003 - Oblast Hřenska, cesty skalami, Mezní louka - to vše se hemží německými turisty, ale Češi na tuto oblast zanevřeli - proč???. Tony
25.4.2003 7:28
Prodej známek je až za pokladnou, ale pustili mě tam, abych si mohla koupit známku, přičemž mě pán z pokladny ostřížím zrakem pozoroval, abych náhodou nekoukla na Pravčickou bránu z placeného prostoru, jinak staveniště.
19.8.2002 15:19
Drahý vstup, za děti se musí platit již od tří let.
Přestože jsem zde byl v úterý, tak bylo občerstvení i upomínkové předměty (kde mají mj. i turistické známky) zavřené, takže známku stejně nemám.
22.7.2002 8:08
Obrovske zklamani, kdyz si nejaka spolecnost z Prahy prehradila vstup nahore pred branou a vybira vstup 45,- za osobu. Hruza.

Statistika prodeje známek v roce 2002

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2003

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2004

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2005

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2006

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2007

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2008

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2009

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2012

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2018

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2020

Měsíce v roce


Prosím, aktualizujte zde údaj, zda známku měli či neměli, co nejčastěji.
Toto zadání se projeví v záhlaví místa a ve statistice prodeje (čím víc údajů, tím přesnější bude graf).
Stačí zadat pouze den / měsíc a jestli známku měli či neměli (rok to doplní samo),
pokud zadáváte jiné než letošní datum, musíte zadat i rok tedy - den / mesic / rok.

Datum návštěvy : 


Do poznámky zapisujte nějaké zajímavější postřehy.
Poznámka typu "mají známku" je trochu zbytečná, k tomu slouží volba výše.
E-mail a jméno jsou nepovinné, kdo nechce, nemusí je vyplňovat.

Nová poznámka :
Jméno :   E-mail : 


Sem můžete zadat cenu, za kterou TZ prodávají, pokud je vyšší nebo nižší než 40 Kč.
Zadáním 40 Kč se zruší zobrazování informace o předražení či zlevnění.

Cena TZ : Kč   


Ohodnocená místa se zobrazí ve filtru „Zlatá místa“ nebo na „Černé listině“
hodnocení míst dobře zvažte, hodnocených míst by nemělo být mnoho (jen těch pár nejlepších a nejhorších).

Hodnocení místa : 


Tlačítkem Ulož se najednou uloží výše vyplněné údaje,
nemusíte vyplňovat vše, co nevyplníte, to se neuloží.


Technické připomínky a informace k českým TZ posílejte na k8@kreteni.cz
informace k ostatním státům můžete posílat Fredovi na adresu jardafredo (zavináč) gmail . com

Pokud jste se dostali na tuto stránku z nějakého vyhledávače,
tak správný vstup je ze stránky : http://k8.kreteni.eu/tz/