No: 867 aa - Litvínov

GPS (WGS-84) : s.š.50° 35´ 50.69˝ v.d.13° 36´ 37.53˝

Kategorie : ZÁMKY
Okres : Most
Dne 18.4.2010 měli známku
Známka prodávaná pod cenou za 25 Kč

Katalog TZ - hnědé stránky: strana 109/3


Prodejní místa :

Další odkazy na místo
nebo jeho okolí
Oficiální stránky

Všechny odkazy se otevírají v novém okně, takže nepotřebné zavírejte


Poznámky sběratelů k tomuto známkovému místu
Typické severočeské pánevní město, kde do historické původní zástavby pronikají krabice paneláků. Ale navzdory hrůzným televizním reportážím vypadá páteční poledne v Litvínově celkem pohodově, až ospale.
Infocentrum "Intus" otevřené v souladu s informací na webu města. Ke koupi i VTZ "Rozhledna Jeřebina". Když jsem se s příjemným pánem v infocentru rozhovořil na téma sbírání TZ, přidal mi zdarma novoroční TZ 2009 a 2010 se slovy "pro mě to nemá cenu, já to nesbírám".
Smůla,že v Litvínově neexistuje prodejní místo, kde by byla známka dostupná o víkendu.
25.8.2006 16:28 - Exák [sen.v@seznam.cz]
V INTUSU Litvínov
25.8.2006 16:28 - Exák [sen.v@seznam.cz]
Mají i Krušnohorskou železnici
29.8.2005 11:15
infocentrum je v sobotu a v neděli zavřené !!!!!!!!!!!!!!!!
Známka Litvínova k dostání bez problémů. Krušnohorskou železnici ovšem už neprodávají.
2.9.2004 23:14 - Ivo
Po-Pá 9-17
26.4.2004 15:46 - Petr
Prodávají i TZ 815 Krušnohorská železnice Moldava.
14.2.2004 18:39 - Honza [kastula@seznam.cz]
Po přečtení poznámek k známkovému místu Litvínov jsem byl mile překvapen ochotou paní v infocentru INTUS. Nejenže mi dala známku vybrat, ale nabídla hned i razítka a dala dokonce zdarma dva pohledy zámku Jezeří.
10.2.2004 18:43 - K8 [k8@kreteni.cz]
Nemám důvod se zlobit.
10.2.2004 16:20 - Jara [jara@sky.cz]
Na drtivé většině akcí se známky prodávají volně a k problémům nedochází. Ale, jak už jsem psal, když už některá organizace známky nechce volně prodávat. Mají zvýšit startovné a předávat spolu s pamětním listem účastníkům pěší nebo lyžařské trasy, jak to bylo třeba na Sokolském srazu v Budějovicích. A ne si je vystavit za výlohu v Intusu s cenou 20Kč. Mohli za výlohu dopsat "prodej pouze pro účastníky srazu" s dodatkem, že na Moldavském nádraží si jich můžete volně koupit celý pytel. Takže pracovníci Intusu by mohli prodávat nerozdané známky až po skončení Zimního srazu turistů. Zajímavé je, že pamětní propisku jsem si mohl koupit i bez potvrzení. Doufám, že se K8 nebude zlobit, že to tady podrobněji probíráme. Ale je to debata k TZ.
Já jsem měl tu výhodu, že jsem byl jednak účastníkem srazu a druhak jsem dopředu od jednoho z organizátorů pochodu (mluvím o sobotním městské pochodu v Litvínově) věděl, že známky se prodávájí pouze oproti účastenskému průkazu. Ostatně bylo to i řečeno na startu pochodu. Díky tomu, že jsem splňoval podmínky, které stanovili organizátoři v Litvínově, vyhnul jsem diskuzím emocionální povahy a měl jsem tudíž možnost vyslechnout i argumenty druhé strany. Pravda, podmínky prodeje jsou dost striktní, ale vychází z jednoho prostého faktu, že Sraz trvá 9 dní a litvínovský Intus dostal k dispozici 70 známek. Aby se vyhnuli tomu, že na konci srazu nebudou mít známky pro účastníky, stanovili si výše zmíněná kritéria prodeje. Pokud jim známky zbydou, budou po Srazu volně v prodeji. Chápu, že někoho takto striktní pravidla mohou naštvat, ale vycházejí z logiky, že známka ke Srazu je v prvé řadě určena pro účastníky Srazu. Takže požadavek na 13 známek pro neúčastníka Srazu v první den jeho konání vzbudil na straně pracovníků Intusu reakci, která mohla být z pohledu Pepy nepřiměřená, ale jsem si jist, že v poslední den konání Srazu, by se určitě setkal se vstřícnějším jednáním. Reakce té starší paní na Járův požadavek byla bohužel zřejmě emočně ovlivněna předchozím požadavkem Pepy a souhlasím, že to s tím parkováním nebylo z její strany košer. Já osobně mám z Intusu dobrý dojem už z dřívější návštěvy, kdy jsem se zajímal jen o řadovou známku a o mapy. Byli velice ochotní, rádi mi sdělili spoustu informací a dali mi i některé propagační materiály navíc zdarma. Takže vaše negativní zkušenosti byly pravděpodobně úzce spojeny se systémem distribuce té výročky.
9.2.2004 15:37 - Jara [jara@sky.cz]
No vidíš to Pepo. Já jsem tam měl v Intusu paní, která tvrdila, že jí to syn zakázal. A, když jsem tam dojel s potvrzením, protože na začátku pěšího pochodu známky neprodávali. Tak to začala studovat a nevěděla, která bije. Až milostivě mi 1 známku prodala, ale ne pro syna, který čekal s manželkou na nádraží na vlak na Moldavu. Jejich přihlášky jsem nebral. Potom ještě vyběhla před Intus, že zavolá policajty, že špatně parkuji. Na nádraží v Moldavě mi už známky nutili a mohl jsem si jich odnést celý batoh. Když už je nechtějí prodávat všem, tak je mají dát každému účastníkovi po absolvování trasy jako odměnu a ne dělat zmatky.
Musím potvrdit předchozí příspěvek. Žádal jsem o výroční turistické známky, které byly vystaveny za výlohou pro celou naší skupinu, ale byl jsem sprostě vyhozený se slovy, že mi známku neprodá, protože nemám potvrzení o tom, že jsem na srazu. My jsme přitom prošli Moldavu, Bouřňák, Litvínov. Za celou dobu co dělám turistiku jsem se s takovým přístupem nesetkal. Byl jsem tak nasr...., že jsem nekoupil ani pohled či odznak a chlapa jsem měl chuť začít škrtit. Ale nevzdávám to a zkusím známku získal jinou cestou. Myslím, že by měli uvažovat o jiném provozovateli informačních služeb ve městě, protože tohle Litvínovu a okolí spíš škodí, než propaguje !
9.2.2004 8:18 - Jara [jara@sky.cz]
Se službami Intusu jsem byl velice nespokojený.

Statistika prodeje známek v roce 2004

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2005

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2006

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2007

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2009

Měsíce v roce

Statistika prodeje známek v roce 2010

Měsíce v roce


Prosím, aktualizujte zde údaj, zda známku měli či neměli, co nejčastěji.
Toto zadání se projeví v záhlaví místa a ve statistice prodeje (čím víc údajů, tím přesnější bude graf).
Stačí zadat pouze den / měsíc a jestli známku měli či neměli (rok to doplní samo),
pokud zadáváte jiné než letošní datum, musíte zadat i rok tedy - den / mesic / rok.

Datum návštěvy : 


Do poznámky zapisujte nějaké zajímavější postřehy.
Poznámka typu "mají známku" je trochu zbytečná, k tomu slouží volba výše.
E-mail a jméno jsou nepovinné, kdo nechce, nemusí je vyplňovat.

Nová poznámka :
Jméno :   E-mail : 


Sem můžete zadat cenu, za kterou TZ prodávají, pokud je vyšší nebo nižší než 40 Kč.
Zadáním 40 Kč se zruší zobrazování informace o předražení či zlevnění.

Cena TZ : Kč   


Ohodnocená místa se zobrazí ve filtru „Zlatá místa“ nebo na „Černé listině“
hodnocení míst dobře zvažte, hodnocených míst by nemělo být mnoho (jen těch pár nejlepších a nejhorších).

Hodnocení místa : 


Tlačítkem Ulož se najednou uloží výše vyplněné údaje,
nemusíte vyplňovat vše, co nevyplníte, to se neuloží.


Technické připomínky a informace k českým TZ posílejte na k8@kreteni.cz
informace k ostatním státům můžete posílat Fredovi na adresu jardafredo (zavináč) gmail . com

Pokud jste se dostali na tuto stránku z nějakého vyhledávače,
tak správný vstup je ze stránky : http://k8.kreteni.eu/tz/